Встановлення бордюрів та поребриків
Алгоритм встановлення поребрика чи бордюру полягає в наступних діях.
Спершу визначають межі ділянки, яка буде покрита плиткою, і вздовж її краю викопують рівчак. Його ширина повинна бути приблизно на 20 см більшою від товщини обраного бордюру чи поребрика, а глибина залежать від висоти бетонного елементу та рівня його встановлення відносно бруківки.
Дно утвореної у ґрунті заглибини вирівнюють, ущільнюють та засипають 5-сантиметровим шаром піску. Далі рівчак на 10-20 см заповнюють основою із напівсухого бетону. Можна також виконати цементно-піскову підсипку (в пропорціях 1:4) товщиною 3 см.
Після цього відбувається монтаж бетонних елементів. Їх виставляють під рівень, надаючи правильного положення гумовим молотком, і встановлюють запроектовану висоту. При монтуванні слід зберігати проміжки (шви) між бетонними елементами близько 3 мм.
Не варто заливати шви бордюру чи поребрика бетоном внаслідок:
• пошкодження країв виробів у місцях з’єднань у зв’язку з їх лінійним температурним розширенням під час річних погодних коливань та циклу замерзання-розмерзання води;
• неестетичного вигляду забруднених розчином елементів.
Для запобігання похилення готової конструкції необхідно її стабілізувати, підсипавши з обох сторін поребрик чи бордюр на третину його висоти напівсухим бетоном.