Готуючись до придбання тротуарної плитки, потрібно, перш за все, врахувати, який вид руху буде здійснюватись на замощеній території. Адже навіть найякісніша бруківка не виправдає ваших сподівань, якщо її властивості не відповідатимуть навантаженням на поверхню.

Пішохідний рух

Рекомендована товщина бруківки: 4,5 см. Об’єкти: пішохідні та велосипедні доріжки, тротуари, тераси, сходи, двори у місцях приватної забудови, паркові алеї. Максимально допустиме навантаження: нерегулярний рух легкового автотранспорту масою до 2,5 т.

Рух легкових автомобілів і транспорту з навантаженням на вісь до 6 т

Рекомендована товщина бруківки: 6 см. Об’єкти: внутрішні дороги у населених пунктах, тротуари та доріжки, під’їзні шляхи до будинків, автостоянки біля установ та супермаркетів. Максимально допустиме навантаження: рух транспортних засобів масою до 25 т.

Рух автотранспорту з навантаженням на вісь більше 8 т

Рекомендована товщина бруківки: 8 см. Об’єкти: дороги та великі паркінги, майданчики поблизу складів і магазинів, території заводів та підприємств, інші промислові площі. Максимально допустиме навантаження: рух вантажного автотранспорту масою понад 25 т.