Що таке поребрик і бордюр? Яка різниця?

Багато людей плутають поняття «поребрик» та «бордюр». Розглянемо основні відмінності між цими типами бетонних виробів.

Увага! Слово «поребрик» міститься у словнику української мови та є усталеним професійним терміном у будівельній галузі та в архітектурі. Тому будь-які негативні політичні асоціації, пов’язані із цим словом і його неправильним використанням, є недоречними.

Для чого використовують бордюри та поребрики?
При замощенні території бруківкою необхідно надійно зафіксувати межі по всьому периметру ділянки. Адже в процесі експлуатації під дією навантажень та природних чинників початкова форма території замощення може суттєво деформуватися, а краї «розповзтися». Внаслідок цього втрачається не лише естетичний вигляд, а й, що більш критично, покриття з бруківки втрачає стійкість та надійність.
Для запобігання цим проблемам існують спеціальні бетонні вироби, які закріплюють межі замощеної території. Загальна назва таких виробів (згідно ДСТУ) – бортові бетонні камені. Серед них виділяють два найпопулярніші види: бордюр (іноді неправильно вживають слово “бардюр”) та поребрик.

Бордюр, перш за все,  призначений для фіксації ділянок з великим експлуатаційним навантаженням. Тому зазвичай використовується при будівництві доріг, площ промислового призначення. Бордюри розмежовують проїзну та пішохідну частини дороги, а також запобігають розмиванню дорожнього полотна і сприяють збільшенню терміну його служби.

Поребрики, як правило, використовують у секторі приватного будівництва, а також при облаштуванні міських тротуарів чи паркових алей, сходів чи терас, тобто для територій з меншою інтенсивністю руху та площею замощеної поверхні.

Відповідно до призначення, бордюр та поребрик значно відрізняються конфігурацією. При однаковій довжині виробу (один метр), бордюр має значно більшу товщину, висоту та вагу. Ця різниця добре помітна візуально.

бордюр і поребрик

Стандартна товщина бордюра – 15 см і більше, а висота знаходиться в діапазоні 27-30 см. Товщина ж поребриків – від 5 до 8 см, а висота – 20-25 см. Вага одного бордюра в середньому у 3-4 рази більша за вагу поребрика.

Бордюри, зазвичай, сірого кольору – їх виготовляють без додавання барвника, а поребрики часто використовують у кольоровому варіанті (відповідно до забарвлення бруківки).

Поребрики різних кольорів та конфігурацій
Поребрики різних кольорів та конфігурацій

Отже, якщо вам потрібно облаштувати бруківкою власний двір чи сад, вам для фіксації меж ділянки знадобляться саме поребрики. А для промислового замощення чи при будівництві доріг зупиніть свій вибір на бордюрах.

Використання бордюрів при облаштуванні дороги
Використання бордюрів при облаштуванні дороги
Варіанти використання поребриків
Варіанти використання поребриків для приватної забудови

Компанія «Озон» виготовляє три види бордюрів (в тому числі товщиною 18 см), а також 4 види поребриків. Такий широкий асортимент дає змогу підібрати вироби, які вдало підходитимуть саме для вашої території.


Види продукції Озон