Технологія виробництва бруківки

Запорукою відмінної якості бруківки «Озон» є досвід і професіоналізм наших фахівців, використання передових технологій, надійної техніки та найкращої сировини для виготовлення бетонних фігурних елементів.

Сьогодні застосовують дві основні технології виготовлення бруківки — вібропресування та вібролиття. Завдяки більш точній відповідності сучасним вимогам до даного виду продукції метод вібропресування має значні конкурентні переваги, а тому практично витіснив вібролиття. Наша компанія виготовляє бруківку методом вібропресування напівсухої бетонної суміші.

Технологія виробництва бруківки

Новозбудований завод “Озон”

Переваги технології вібропресування

  • якість продукції: висока міцність, морозостійкість та довговічність бетонних виробів;
  • продуктивність виробництва, можливість автоматизації і раціоналізації технологічного процесу;
  • нижча собівартість продукції завдяки ефективнішому використанню будівельних матеріалів, зокрема цементу.

Виробництво компанії оснащене сучасним технологічним обладнанням німецької фірми «Schlosser» — одним із провідних європейських виробників будівельних машин.

У червні 2012 року на підприємстві було введено в експлуатацію другий потужний завод з виробництва фігурних елементів мощення та бетонних префабрикатів — бордюрів, поребриків, клумб, палісадів.

Кожен із заводів укомплектовано бетонним вузлом та виробничою лінією — відповідно, Schlosser SV-30 і SV-40.

Технологічний процес

Технологічний процес виготовлення бруківки розпочинається із ретельного очищення та пересівання щебеню і піску. Підготовану сировину подають до бетонного заводу, де перемішують з іншими компонентами (вода, цемент, барвники, пластифікуючі добавки). На виході отримують напівсухий бетон (з низьким водоцементним співвідношенням), розподілений для двох шарів тротуарної плитки — верхнього і нижнього. Ця бетонна суміш надходить до бункерів вібропресу. Конструкція виробничої лінії забезпечує досконале автоматизоване дозування сировини та мікрохвильове визначення вологості бетону. У вібропресі бетонна суміш подається у спеціальну форму, в якій і відбувається вібраційне ущільнення. Сформовані вироби на технологічних палетах штабелюються для подальшого дозрівання у сушильну камеру. Сушильна камера дозволяє зберігати близько 6,5 тис. м. кв. бруківки одночасно.

Технологія виробництва бруківки
Просіювання сировини
Технологія виробництва бруківки
Бетонний вузол
Технологія виробництва бруківки
Вібропресування
Технологія виробництва бруківки
Лінія пакування

Коли фігурні елементи досягають 70% твердості, продукція готова до проходження завершальних етапів виробничого циклу. Після контрольної ручної перевірки якості бруківка подається на спеціалізовану лінію пакування і транспортується на склад, де автоновантажувачем розподіляється в ряди, готові до відвантаження клієнтам.

Турбота про якість

Продукція ТОВ «Озон» відповідає вимогам, встановленим ДСТУ Б В.2.4 – 145:2008 «Вироби бетонні тротуарні неармовані» та ТУ У В.2.6-26.6-22344556-001:2005. Виробник здійснює приймально-здавальні випробування продукції відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7-145 у лабораторії підприємства. Періодичні випробування продукції здійснюються спеціалізованими лабораторіями, акредитованими у системі УкрСЕПРО. Сертифікаційні випробування проводяться за програмою органу із сертифікації, акредитованому в системі УкрСЕПРО згідно з ДСТУ 3413.

Технологія виробництва бруківки

Характеристики бруківки “Озон”

  • середня міцність на стиск — М-400 (бетон B35);
  • морозостійкість — 200 циклів замерзання-розмерзання води;
  • водонепроникність — 5%;
  • стирання — 0,3 г/см2;
  • однорідність структури;
  • гарна фактура лицевої поверхні;
  • насичені та стійкі кольори.

 

Фотогалерея