Як встановити бордюри, поребрики, клумби

Бордюр Фото 14
Поребрик
встановлені клумби
встановлені клумби

Встановлення бордюрів і поребриків

Алгоритм встановлення поребриків, бордюрів чи палісадів полягає в наступних діях. Спершу визначаються межі ділянки, як буде покрита бруківкою, і вздовж її краю викопують рівчак. Його ширина повинна бути приблизно на 20 см більшою від товщини обраного бордюру чи поребрика, а глибина залежить від висоти бетонного елементу та рівня його встановлення відносно бруківки.

Дно утвореної у ґрунті заглибини вирівнюють, ущільнюють та засипають 5-сантиметровим шаром піску.

Далі рівчак на 10-20 см заповнюють основою із напівсухого бетону.

Можна також виконати цементно-піщану підсипку (в пропорціях 1:4) товщиною 3 см.

Після цього відбувається монтаж бетонних елементів. Їх виставляють під рівень, надаючи правильного положення гумовим молотком, і встановлюють запроектовану висоту.

При монтуванні слід зберігати проміжки (шви) між бетонними елементами близько 3 мм.

Для запобігання похилення готової конструкції необхідно її стабілізувати, підсипавши з обох сторін поребрик чи бордюр на третину його висоти напівсухим бетоном.

Монтаж клумб для квітів

Якщо встановлення клумб передбачає укріплення схилу (створення підпірної стінки із клумб), тоді слід використати наступні рекомендації.

У стандартному випадку спершу потрібно влаштувати заглиблення близько 40 см. Далі покласти щебеневу основу товщиною 20-30 см та добре ущільнити її. Товщина залежить від того, наскільки крутим є схил і скільки рядів клумб необхідно встановити.

Щебеневу основу слід покрити шаром бетону товщиною приблизно 10 см. Він буде опорою для першого ряду клумб, які встановлюються на одному рівні.
Рекомендується також між схилом та елементами першого ряду клумб прокласти рівчаки для осушування або дренаж (позаду).
Під час встановлення клумб їх заповнюють відповідним ґрунтом або субстратом для подальшої посадки рослин, ґрунт чи субстрат ущільнюють.

Готуємо цементно-піщаний розчин

Робота лабораторії “Озон” і дотримання стандартів якості

Лабораторія Озон працює для забезпечення найкращої якості бруківки та інших бетонних виробів ☝ працює строго за чинним стандартом України, гармонізованим з міжнародними нормами.

Читати далі


0 Comments15 Minutes